شرکت پارس تکین نوآوران نمایندگی رسمی کابل مغان

کابل آلومینیومی مغان

کابل مغان انواع مختلفی دارد که یکی از آن‌ها کابل آلومینیومی می‌­باشد، کابل قدرت با هادی آلومینیومی استفاده می‌­شود، در سال‌­های پیش هادی لوازم الکتریکی از فلز مس بود، یکی از بهترین رساناها هست، اما با افزایش قیمت مس تولیدکنندگان سیم و کابل برق آلومینیوم را جایگزین فلز مس کردند. همین امر موجب قیمت مناسب­تر و وزن سبک­تر سیم و کابل برق شد. البته هر یک از رسانه هایی که در سیم و کابل استفاده می­‌شود دارای مزایا و معایبی می­‌باشد. از همین رو برخی فکر می‌کنند فلز آلومینیوم به خاطر مقاومت بالایی که دارد جایگزین مناسبی برای فلز مس نمی‌باشد و باعث افت ولتاژ و دمای کابل می­‌شود. در حالی که اصلاً اینگونه نیست و هیچ مشکلی به وجود نمی آورد فقط در نظر داشته باشید که سطح مقطع کابل آلومینیومی باید بیشتر از کابل مسی باشد.

کابل آلومینیوم مغان

بهترین قیمت محصول

تضمین اصالت کالا​

ارسال به تمامی نقاط

مشاوره رایگان

لیست قیمت کابل آلومینیوم مغان بروز می باشد.

لیست قیمت کابل آلومینیومی مغان

کابل آلومينيوم مغان

کابل برق با هادی های آلومینیومی

طبقه­ بندی هادی های قدرت عمدتا به مواد بستگی دارد. سیم های آلومینیومی بسیار ارزان و همچنین نسبتا سبک هستند، اما به سرعت در هوا اکسید می­شوند و انعطاف پذیری زیادی ندارند. مزیت بارز هادی های الکتریکی آلومینیومی، توانایی کار با این نوع تجهیزات الکتریکی در مناطق و سازه هایی است که بیشترین آسیب را در برابر بارهای بیش از حد دارند.

صرف نظر از مارک کابل های برق آلومینیومی، هنگام تعامل با اکسیژن، فلز یک فیلم ویژه آزاد می کند که از محصول در برابر فرآیندهای اکسیداتیو ناخواسته محافظت می­کند.

در کابل آلومینیومی تشخیص هادی حاوی هادی های آلومینیومی و مسی بسیار ساده است. برای این کار کافیست محتویات برچسب را بخوانید. کابل هایی که از آلومینیوم در تولید هسته استفاده می کنند، با یک حرف بزرگ (A) در ابتدای علامت اختصاری مشخص می­شوند.

کابل آلومینیومی مغان

کاربرد کابل آلومینیومی

 

کابل های برق آلومینیومی به طور گسترده ای برای تامین برق پایدار به تاسیسات، مانند محل های تجاری، مکان های مسکونی و صنایع استفاده می­شود. همچنین برای شبکه های برق و انتقال و خطوط توزیع برق استفاده می­باشد.کابل­های آلومینیومی برای کاربردهایی که نیاز به توزیع ثانویه برق از شبکه اصلی به کاربر نهایی دارند، عالی هستند. برخی از کاربردهای رایج کابل ها تجاری و صنعتی است، به ویژه برای ترانسفورماتورهای توزیع، هادی های سرویس و شبکه های ثانویه دارای اهمیت می باشند.

 

ساختار کابل آلمینیومی

 

هادی کابل های الکتریکی آلومینیومی از آلومینیوم ساخته و با فولاد تقویت شده است. کانکتورها از طریق الکترولیز با یک لایه نازک فلز پوشانده می­شوند و در برابر خوردگی  و اصطکاک مقاوم هستند. هادی­های آلومینیومی نیز به دلیل مقاومت هادی در برابر جریان جریان که از نوسانات برق جلوگیری می کند بسیار سازگار هستند. بسته به کاربرد مورد نظر، تعداد هادی ها در یک کابل از 1 تا 4 متفاوت است.کابل آلومینیومی دارای محافظ فویل با لایه نازکی از آلمینیوم متصل به پلی استر است که باعث استحکام آن شده و هادی ها را به طور کامل می­پوشاند. جنس عایق کابل آلمینیومی از جنس انواع pvc و XLPE‌ می­باشد.

 

انواع کابل آلمینیومی

 

به طور کلی انواع کابل آلمینیومی بر اساس تعداد رشته و سطح مقطع و جنس عایق و کاربرد آن به گروه های مختلفی طبقه بندی می­شود.

انواع کابل آلمینیومی

کابل آلمینیومی بر حسب تعداد رشته و سطح مقطع

 

اگر به دنبال خرید کابل آلمینیومی باشید حتما  انواع کابل آلومینیومی 2*16و4*16و2*10و…. را با این نام ها دیده یا شنیده اید. به طور کلی کابل های آلومینیومی دارای 4 رشته می باشند. به این معنی که تعداد هادی در یک کابل یک تا 4 رشته متغیر است و همچنین سطح مقطع حداکثری به اندازه های متفاوت می باشد.

کابل آلمینیومی بر حسب جنس عایق

 

کابل آلومینیومی بر حسب جنس عایق به انواع پی وی سی و پلی اتیلن طبقه بندی می شود. کابل آلمینیومی pvc‌ یکی از پرکاربردترین کابل ها در صنایع مختلف می باشد. همچنین کابل های پلی اتیلن به دلیل انعطاف پذیری و نرمی بسیار پرطرفدار می باشند.

کابل آلومینومی بر اساس کاربرد

 

آنچه که استفاده از کابل آلومینیومی را بسیار متفاوت می کند طبقه بندی آن بر اساس کاربرد است. در ادامه به چند نمونه از این نوع کابل ها برای استفاده در کاربری های مختلف اشاره می شود. کابل های زمینی، هوایی، کابل خودنگهدار،کابل زره دار، فشار قوی و فشار متوسط از رایج ترین اتصالات محسوب می شود.

 

کابل آلومینیومی زمینی

 

کابل آلمینیومی زمینی به صورت دو، سه و چهار رشته ای استفاده می شوند. در کابل های چهاررشته یا سطح مقطع برابر ی می کند و یا اینکه سه رشته سطح مقطع برابر دارند و رشته چهارم نول و سطح مقطع کمتری است.

کابل زمینی فشار قوی

 

کابل های زمینی فشار قوی در سیستم هایی با ولتاژ نامی بیشتر از 35 کیلو ولت می باشند و  برای انتقال برق از نیروگاه به شبکه های مرکزی و توزیع زیرزمینی یا داخل کانال ها استفاده می شود. در صورتی که جنس هادی به کار رفته در این نوع کابل از جنس آلومینیوم باشد به آن کابل فشار قوی آلومینیومی نامیده می شود.

کابل زمینی فشار ضعیف

 

کابل فشار ضعیف آلومینیومی در ابعاد و اندازه های مختلف به کار برده می شوند. تعداد رشته های به کار رفته در این کابل ها متفاوت بوده و دارای رنج ولتاژی کمتر از 1000 ولت می باشند.

 

کابل های تک فاز و سه فاز آلومینیومی

 

آلومینیومی کابل بر حسب اینکه در کدام یک از فازها قابلیت استفاده دارند به کابل تک فاز آلمینیومی و سه فاز طبقه بندی می شوند.

 

کابل هوایی

 

کابل های هوایی آلمینیومی برای انتقال الکتریکی و برای انتقال سیگنال های خطوط مخابراتی مورد استفاده قرار می گیرند و یکی از مهمترین مولفه های خطوط سربار می باشند. کابل های آلومینیومی خودنگهدار از این نوع از کابل ها محسوب می شوند.

 

کابل آلومینیومی خودنگهدار

 

از کابل آلومینومی خودنگهدار جهت توزیع و تامین برق در خطوط هوایی مورد استفاده قرار می گیرد. وظیفه اصلی این کابل ها انتقال برق و روشنایی خیابان ها و خانه ها روی تیر برق با سطح ایمنی بالا می باشد.

 

کابل زره دار آلومینیومی

 

کابل زره دار آلومینیومی نوعی کابل با روکش مقاوم است که به منظور استحکام و مقاومت بیشتر دارای لایه و روکس محافظ از جنس گالوانیزه، آلومینیوم و فلزهایی از قبیل می باشند.

خرید کابل آلومینیوم

 

کاربرد هادی های آلومینیومی مانند هادی‌­های مسی می­‌باشد هر دو برای انتقال جریان الکتریکی استفاده می‌­گردند. کابل آلومینیوم قیمت مناسب تری دارد در سطح مقاومت الکتریکی این کابل و کمتر از کابل مسی است اما قیمت مس وجود ۳ برابر بیشتر از آلومینوم است و وزن کمتری دارد. بنابراین استفاده از کابل‌­های آلومینیوم در متراژ بالا صرفه اقتصادی دارد.

در کل با تمام توضیحاتی که در بالا بیان شد، اگر از کابل نامرغوب و بی کیفیت استفاده کنید، هیچ تفاوتی بین مس و آلومینیومی یا نوع دیگر ندارد، زیرا از استاندارد پیروی نمی کنند و ممکن است زود خراب شوند یا به وسایل شما آسیب برسانند.

خرید کابل آلومینیوم

انواع کابل­ های آلومینیومی

کابل‌­های زره دار: خارج از تاسیسات و استفاده در زیر زمین ها که مقاوم در برابر مواد شیمیایی و اشعه uv مواد نفتی و شعله می­‌باشد. کابل­‌های آلومینیومی خودنگهدار: مورد استفاده در سیم­‌های خانگی صنعتی تولیدی و کشاورزی  کابل قدرت، فشار ضعیف، فشار متوسط و فشار قوی که همه اینا دارای رسانای آلومینیومی می­‌باشد.

قیمت کابل آلومینیومی

قیمت کابل آلومینیومی یکی از مهمترین وجه های تمایز با کابل مس است. برای خرید کابل آلومینیومی بهتر است به طول سیم و میزان ولتاژ آن دقت کنید، زیرا آن‌ها متغیر هستند. هم­چنین کابل آلومینیومی قیمت بسیار پایین تری نسبت به کابل مسی دارد.

 

پارس تکین نماینده بهترین برندهای سیم و کابل برق

 

در کشور ما تولیدکنندگان زیادی هستند که به تولید سیم و کابل برق پرداخته اند و توانسته اند جلوی قیمت‌های نجومی را بگیرند. برای خرید انواع کابل و سیم برق با بالاترین استاندارد می­توانید به فروشگاه پارس تکین مراجعه کنید. پارس تکین نماینده ی رسمی برند مغان می‌­باشد که محصولات بدون واسطه و مستقیم از بهترین تولید کنندگان سیم و کابل برق می­گیرد و به مشتری ارائه می‌دهد. شما می توانید انواع کابل های مغان اعم : سیم و کابل‌های آلومینیومی، فشار قوی، ساختمانی، کابل‌هایی با روکش لاستیکی، کابل‌های هوایی، کابل‌های کنترل و ابزار دقیق، کابل‌های مخابراتی و کوآکسیال، کابل‌های فشار متوسط و فشار ضعیف و فشار قوی را از ما تهیه کنید. در این مجموعه امکان خرید به صورت حضوری و غیر حضوری وجود دارد که برای خرید حضوری در منطقه لاله زار تهران منتظر شما هستیم. همچنین در صورت خرید آنلاین می­‌توانید به سایت ما مراجعه کنید و سفارشات خود را ثبت کنید. در صورت مشاوره با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

پارس تکین نماینده بهترین برندهای سیم و کابل برق

کابل برق آلومینیومی قیمت کارخانه

 

اگر قصد خرید کابل برق آلومینیوم قیمت کارخانه  دارید می توانید از طریق پارس تکین خریداری کنید. شما می توانید از طریق همین سایت مشخصات و قیمت کابل آلومینیومی را جستجو کنید. برای این منظور فهرست کابل های موجود را از طریق سایت پارس تکین ببینید و برای استعلام قیمت با ما در ارتباط باشید. ما با توجه به نیازهای شما بهترین کابل های آلومینیومی را با عایق بسیار با کیفیت و متناسب در اختیار شما قرار می دهیم.

نمایندگی کابل آلومینیوم در تهران

شعبه تهران شرکت پارس تکین نوآوران

نمایندگی کابل آلومینیوم در تهران کابلی است که در هسته آن از ماده آلومینیوم استفاده شده است. در مقابل، کابل معمولی استفاده شده در بیشتر برنامه‌ها، کابل مسی است که در هسته آن از ماده مس استفاده می‌شود.

از آنجا که آلومینیوم یک فلز سبکتر از مس است، کابل‌های آلومینیوم به طور کلی از وزن کمتری نسبت به کابل‌های مسی برخوردارند. این ویژگی می‌تواند آنها را در برخی از برنامه‌ها مفید کند، به خصوص در کاربردهایی که وزن کابل مهم است، مانند خطوط انتقال برق در طولانی‌مدت یا در صنعت هوایی.

به علاوه، کابل‌های آلومینیوم همچنین قابلیت هدایت حرارت بیشتری نسبت به کابل‌های مسی دارند. این به معنای آن است که در برخی از برنامه‌ها، مانند خطوط انتقال برق بلند مدت، کابل‌های آلومینیوم به خوبی می‌توانند حرارت تولید شده را منتقل کنند و از آسیب به سیستم جلوگیری کنند.

به هر حال، نمایندگی کابل‌های آلومینیوم در تهران معمولاً در مقایسه با کابل‌های مسی، مقاومت الکتریکی بیشتری دارند. این ممکن است در برخی از برنامه‌ها موجب افت ولتاژ و هدررفت توان شود. بنابراین، برای استفاده از کابل‌های آلومینیوم در برنامه‌های خاص، نیاز است به محاسبات دقیق و بهبود عملکرد آنها با استفاده از فرآیندهای مناسب مانند پوشش‌دهی مناسب و استفاده از جوشکاری مناسب.

نمایندگی کابل آلومینیوم در مشهد

شعبه مشهد شرکت پارس تکین نوآوران

نمایندگی کابل آلومینیوم در مشهد، همانند نامش، کابلی است که هسته یا روکش آن از آلومینیوم تشکیل شده است. از آلومینیوم به عنوان جایگزین مس در تولید کابل‌ها استفاده می‌شود، به ویژه در کابل‌های قدرت برق و خطوط انتقال انرژی.

آلومینیوم از نظر وزن به اندازه‌ی مس به صرفه‌تر است، به این معنی که با وزن کمتر می‌توان به همان ظرفیت انتقال برقی دست یافت. از این رو، در خطوط انتقال برق بلند مسافت که وزن کابل برای عملیات نصب و حمل و نقل مهم است، کابل‌های آلومینیومی را بیشتر مشاهده می‌کنیم.

با این حال، یکی از معایب استفاده از آلومینیوم در کابل‌ها نسبت به مس، مقاومت الکتریکی آن است. آلومینیوم دارای مقاومت الکتریکی بالاتری نسبت به مس است، این موضوع باعث می‌شود که در کابل‌های آلومینیومی برای انتقال توان برقی آب شده‌تر باشد و بیشتر از کابل‌های مسی به طولانی شدن در خطوط انتقال برق منجر شود.

از این رو، در کاربردهایی که نیاز به مقاومت الکتریکی کمتر و یا انتقال برق با طولانی‌ترین فاصله است، کابل‌های مسی یا مس‌بندی‌شده معمولاً انتخاب بهتری محسوب می‌شود. اما کابل‌های آلومینیوم در صنعت به دلیل وزن کمتر و قیمت پایین‌تر خود به عنوان جایگزین مس در برخی از کاربردها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سوالات متداول در مورد کابل آلومینیومی

سیم و کابل های آلومینیومی دارای رسانایی کمتر، شکل پذیری و کشش بیشتری نسبت به کابل های مسی هستند و همچنین سبک تر و خورنده تر از آنها می باشند.

کابل های آلومینیومی برند مغان در مدل های زره دار و خودنگهدار با بهترین کیفیت تولید شده اند.

بله، پارس تکین تنها نماینده رسمی برند مغان شاهرود در شهر تهران می باشد که فروشگاه حضوری آن واقع در لاله زار تهران می باشد.

در فروشگاه پارس تکین انواع کابل آلومینیوم مغان در کلاف 100 متری و قرقره های 1000 متری شروع شده و خرد تر از این به فروش نمی رسد.

راهنمای خرید کابل آلومینیومی

کابل آلومینیوم لاله زار یکی از بزرگ ترین مراکز عرضه ی سیم و کابل در کشور عزیزمان می باشد و مشتریان بسیاری نیز به این مکان برای خرید سیم و کابل از سراسر ایران می آیند . پارس تکین یک شرکت عرضه و فروش سیم و کابل می باشد که یکی از مهم ترین شعبه های آن در  لاله زار تهران می باشد و همچنین این شرکت فروش کابل آلومینیومی لاله زار را نیز بر عهده  دارد .

کابل آلومینیوم لاله زار تهران پارس تکین از بزرگترین مراکز پخش

بدون شک خرید هر محصولی از مرکز پخش عمده آن برای تمامی افراد خوشایند می باشد و خریداران و مشتریان سعی می کنند تا محصولات مورد نظر شان را بدون واسطه و با کم ترین قیمت خریداری کنند . شرکت پارس تکین نیز به دلیل قیمت مناسب کابل آلومینومی نسبت به کابل های مسی ، با کابل آلومینیومی هوایی توانسته است در سال های اخیر گزینه ی محبوبی در میان مشتریان باشد . کابل های آلومینیومی در انواع تک فاز و سه فاز به صورت تخصصی توسط شرکت پارس تکین در لاله زار تهران به فروش می رسد . در خیابان لاله زار تهران که امروزه یکی از مراکز پخش انواع سیم و کابل در ایران می باشد ، سیم و کابل های آلومینیومی پارس تکین یکی از معتبر ترین مراجع سیم و کابل در لاله زار می باشد . پیشنهاد ما به شما مهندسان ساختمانی برای خرید عمده سیم و کابل های آلومینیومی شرکت پارس تکین است که می توانید با خرید از این شرکت بهترین کیفیت سیم و کابل را داشته باشید .

فروش کابل آلومینیومی لاله زار

انواع سیم و کابل های آلومینیوم شرکت پارس تکین

پارس تکین یک شرکت فروش و عرضه ی کابل های ساختمانی است که نمایندگی های رسمی انواع شرکت های تولید کننده ی برتر کابل های ساختمانی را از جمله نمایندگی کابل افشار ، نمایندگی کابل مغان سمنان و … را بر عهده دارد .

سایز های مختف گابل های آلومینیومی لاله زار

همان طور که گفتیم کابل های برق آلومینیومی در انواع تک فاز و سه فاز به صورت عمده توسط شرکت پارس تکین در خیابان لاله زار تهران به مشتریان عزیز ارائه می شود . کابل های آلومینیومی بسته به نیاز محیط های متفاوت بو صورت خود نگهدار هوایی و کابل برق آلومینیومی زمینی تولید  می شود . در بعضی از مناطق استفاده کنندگان از تاسیسات برقی مجبورند که به صورت دفنی کابل کشی کنند و در بعضی از محیط ها به دلیل نصب تیر های برق ، به صورت هوایی کابل کشی را انجام  می دهند .

در این بخش انواع سیم و کابل های این شرکت را برای شما خریداران گرامی ارائه می دهیم .

 • کابل فرمان لاله زار
 • کابل جوشکاری
 • فروش انواع سیم و کابل مغان
 • کابل افشار نژاد
 • کابل های مخابراتی و دوربین
 • کابل های لاستیکی و جوش
 • کابل های ابزار دقیق و کنترل
 • کابل آلومینیوم لاله زار
 • کابل های مفتول ( زمینی )
 • کابل های افشان

برق کشان ساختمانی و دیگر مهندسان ساختمانی با عمده و تعداد بالا از شرکت پارس تکین ، به دلیل بدون واسطه بودن فروش سیم ها ، می توانند محصولات مورد نظر خود را با قیمت مناسب تری خریداری کنند در واقع یعنی هر چه تعداد محصولات خریداری شده شان بیشتر باشد قیمت و پول کمتری را می پردازند .

سایز های مختلف کابل های آلومینیومی در انواع تک فاز و سه فاز در سایز های متفاوتی شامل :

 • ۱۰
 • §        ۱۶
 • §        ۲۵
 • §        ۳۵
 • §        ۵۰
 • §        70
 • §        95
 • §        120
 • §        150
 • §        185
 • §        240
 • §        300
 • §        400
 • §        500

شرکت پارس تکین فروش کابل آلومینیومی لاله زار را بر عهده دارد که مشتریان عزیز می توانند بر اساس نیاز های خود ، کابل های آلومینیومی را در هر سایزی که می خواهند از شرکت پارس تکین به صورت عمده و قیمت مناسب خریداری کنند . لازم به ذکر است که سیم ها و کابل ها با بالاترین کیفیت ممکن می باشند و مشتریان عزیز با یک بار خرید به یکی از مشتریان همیشگی و دائمی شرکت پارس تکین تبدیل می شوند . پس شما هم با یک بار خرید می توانید کابل ها را با دیگر کابل های مصرفی مقایسه کنید و شما هم یکی از مشتریان دائمی شوید .

فروش کابل آلومینیومی لاله زار

تفاوت کابل های آلومینیومی با مس

 1. از مهم ترین تفاوت های کابل های مسی و آلومینیومی در هادی استفاده شده در آن ها است و هدایت الکتریکی مس در مقایسع با آلومینیوم ، بسیار بیشتر می باشد . بنابراین خرید کابل های آلومینیومی به عنوان کابل های مسی هیچ محدودیتی ندارد .
 2. نکته ی دیگری که حتما باید به آن دقت کنید این است که برای خرید کابل های آلومینیومی به عنوان جایگزین کابل های مسی باید از ۲ سایز بالاتر استفاده کنید تا کابل مورد نظر تان دچار افت ولتاژ نشود .

برای خرید کابل های آلومینیومی می توانید به بخش فروش کابل آلومینیومی لاله زار در سایت رسمی شرکا پارس تکین مراجعه کنید و سفارشات خود را به صورت اینترنتی و مجازی ثبت و خریداری نمایید .  البته مشتریان عزیز هم به صورت حضوری و هم به صورت اینترنتی می توانید محصولات مورد نیاز خود را به صورت عمده خریداری کنید .

 

کلام آخر

شرکت پارس تکین برای راحتی و سهولت شما خریداران عزیز ، به دو صورت حضوری و اینترنتی محصولات خود را به فروش می رساند و در صورتی که در شهرستان ها می باشید می توانید نسبت به خرید اینترنتی کابل آلومینیوم لاله زار و دیگر محصولات مورد نیاز تان از طریق سایت رسمی شرکت پارس تکین اقدام نمایید و یا اگر ساکن تهران می باشید هم می توانید به صورت حضوری برای خرید کابل آلومینیوم لاله زار تهران بروید و به صورت عمده و تعداد بالا هم کابل های آلومینیومی و هم دیگر محصولات مورد نیاز تان را خریداری کنید . همان طور که قبل تر هم گفتیم شما اگر هر چه قدر تعداد بیشتری از یک محصول را خریداری کنید مبلغ خیلی کمتری را هم پرداخت می کنید .

4 دیدگاه دربارهٔ «کابل آلومینیومی»

 1. سلام. یه راهنمایی بکنید لطفا. کابل آلومینیومی بخریم بالاخره یا کابل مسی؟

  1. شرکت پارس تکین

   با سلام. برای دریافت راهنمایی های لازم راجع به کابل آلومینیومی و مسی، لطفا به این صفحه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *